![]() |
SUMit Roostersoftware > Wekelijkse Noot > Januari 2001 > Schoolreisje | English · Zoek... |
Schoolreisje |
Fremantle, 22 januari 2001 |
![]() |
Adelaide |
vrijdag, 19 januari 2001 | |
Herr Frau Majoorspreekt. De steward is nog niet eens klaar met z'n lijstje van mag niet en moet wel, zoals:
Herr Frau Majooris de train manager en zwaait de scepter met straffe hand, dat is rap duidelijk. De Indian Pacific (gsr.com.au/theindianpacific) vertrekt uit Adelaide. Een oude Italiaan controleert of het drinkwater wel koud genoeg is. Een liter of twintig later in ieder geval nog niet. De leidingen zijn hier vast langer dan thuis. Z'n vrouw zit voorin, naast een dronken Aussie. Hij kan nog net uit z'n woorden komen, maar dat zal niet lang meer duren. Z'n sixpacks VB's gaan er rap doorheen.
De film begint.
De coupé wordt een mini bioscoop.
De
De trein is rookvrij, gelukkig.
Alleen in de
De dronkeman is in vorm. Hij verdwijnt met een blikje in de douche en komt kleddernat terug. De Italiaanse dame pakt haar spullen en zoekt een rustiger plek voor haar breiwerkje.
Een paar honderd kilometer verder heeft de dronkeman z'n laatste sixpack versnoept.
Hij vertrekt richting bar.
Kennelijk schenken ze hem daar niet.
Teleurgesteld valt hij in z'n stoel in slaap.
Op de vloer van de
Bij Port Augusta houdt de bewoonde wereld een beetje op.
Iets verder begint de Nullabar Plain
(zonder bomen vlakte)
De trein stopt om wat extra passagiers op te pikken.
De dronkeman mag de trein verlaten.
Het lukt hem niet.
De agenten helpen hem een handje, arresteren hem voor verstoring van de openbare orde.
Einde van de treinpret voor hem.
Voor de slapers in de
Een Aboriginal familie neemt plaats.
In de
| ||
Nullabor Plain |
zaterdag, 21 januari 2001 | |
![]() Midden in de Nullabor Plain stapt de Aboriginal familie uit. Ze lopen een aantal stamgenoten tegemoet. Zij liever dan ik. Voor geen goud zou ik in deze woestenij uitstappen.
De tussenstop in Cook
(bevolking: 2 volwassenen, 1 kind, de 2e is op komst)
is een hoogtepunt.
Zwembad, hotel, een gevangenis met plek voor 2, school, een golfclub en een ziekenhuis herinneren aan drukkere tijden.
De trein krijgt vers water en vervolgt z'n weg. Kalgoorlie (kalgoorlie.com) is de volgende stop. 31.000 mensen, voonamelijk contracters, werkzaam in de goudmijnen. | ||
Indian Pacific |
zondag, 21 januari 2001 | |
De laatste nacht is verrassend rustig.
De locomotief gaat kapot, midden in de nacht.
Mobiele telefoons doen het hier niet.
De stroom is uitgevallen.
Om hulp vragen is niet mogelijk.
De passagiers genieten van een goede nachtrust, zonder gehobbel.
Pas de volgende ochtend komt een vervangende locomotief aan.
De Nullabor Plain eindigt. De eerste bomen komen in beeld. Wat grote bruine kangoeroes zitten onder een boom te rusten. Iets verder op draaien adelaars hun rondjes.
Het landschap wordt groener en groener.
In graanvelden verderop rennen Emoes weg als ze de trein zien aankomen.
| ||
December 2000
· Hielen
· Spoor
· Dag
· Schoolreisje
· Anders
· Februari 2001
Home · Zoek... |