Kip

Maandag, 26 maart 2001
Gaat deze bus eerst langs het zwembad? vraagt een damesstem voor me. De man naast haar moet het antwoord schuldig blijven. En nee, ik weet het ook niet.

Stadsbus 1 (ddsgouda.nl/...BUSDIENSTEN) rijdt een rondje door de buitenwijken van Gouda, linksom danwel rechtsom. Het is me elke keer weer een verrassing.

  • Linksom heeft nummer 1 en vertrekt vanaf de tweede halte.
  • Rechtsom heeft ook nummer 1 en vertrekt ook vanaf de tweede halte.
De bus is net vertrokken en zal zo links- dan wel rechtsom gaan. De dame is echter ongeduldig en wil de chauffeur gaan lastig vallen.
Het interesseert me ook niet, brom ik er achter aan. Het is hoe dan ook sneller dan lopen.
U bekijkt het positief merkt de dame op en de rust keert weer.

Wat wil die kip toch met die gegevens? vraag ik me vervolgens af. Linksom is slechts een paar minuten sneller dan rechtsom. De eerste de beste bus is dus altijd de beste keuze, ongeacht welke kant het ding op gaat. Het doet me denken aan een oude IT wet

Een gegeven is pas informatie als het een beslissing kan beïnvloeden. (anu.edu.au/.../ISFundas...)

Anders geformuleerd:
Als een gegeven geen beslissing beïnvloedt
is het non-informatie, het weten niet waard.

O nee, hij gaat rechts! kakelt de kip even later. M'n commentaar is kennelijk aan dovemansoren gericht geweest. Haar paniek wordt helemaal onbegrijpelijk als ze ongeveer in het midden van het rondje uitstapt, nog voor het zwembad. Kip, tok, tok, tok, waar zit je kop?

Vrouwen kakelen en kakelen en niet eens om iets nuttigs te weten te komen, maar om:

  • geluid te maken, een gesprek gaande te houden (utwente.nl/.../vrouw.html).
  • bevestiging te krijgen binnen een groep.
  • hun nieuwsgierigheid te bevredigen.
Vrouwen, zucht, je kan beter kippen houwen.

Tot de volgende week,
Henk Jan Nootenboom

Met dank aan de heer Michiel Scager voor zijn informatie over vrouwelijke communicatievormen.